استفاده از پهپاد های DJI برای کمک به اتشنشانان در کلیسای نوتردام

notre dame church

استفاده از پهپاد های DJI برای کمک به اتشنشانان در کلیسای نوتردام

در اتش سوزی کلیسای نوتردام در پاریس پهپاد های DJI استفاده های بسیاری داشتند ، تا شناسایی مکان های مشتعل تا چک کردن وضعیت اتش نشان ها.

اتشنشان های فرانسوی با استفاده از پهپاد هایی همچون Mavic 2 enterprise dual  و M210 که از وزارتخانه امور داخلی و  فرهنگ گرفته بودند توانستن کمک های بسیاری در رابطه با خاموش کردن این اتش سوزی انجام دهند اتشنشانان فرانسوی توانستند با استفاده از  Mavic 2 enterprise dual بهترین نقاط برای قرار دهی شلنگ های اتشنشانی را مشخص کنند.

notre dame church

همچنین در تصاویر مشخص شد که خلبان پهپاد Mavic 2 enterprise dual یک خانم بوده است، در تصاویری که وزارت امور داخلی فرانسه منتشر کرده بود یک خانم با در درست داشتن کنترلر مویک مشغول کمک رسانی است .

گابریل پلاس سخنگوی اتشنشانی فرانسه به خبر نگاران گفت:

با استفاده از تکنولوژی بالای بکار رفته در پهپاد ها ما میتوانستیم تصمیماتی سریع برای تغییر موضع اب پاش ها و دیگر سیستم ها بگیریم و این موضوع برای ما بسیار  کارامد بود.

 

notre dame church

این اتش سوزی به سرعت به سقف کلیسا رسید و اسیب های زیادی به آن وارد کرد ، به لطف تصاویر گرفته شده توسط پهپاد های DJI، اتش نشانان میتوانستند نحوه گسترش و نقاط خطر اتش سوزی را مشاهده کنند و بر اساس آن تصمیمات را اتخاذ کنند، نگرانی بیشتر اتش نشانان رسیدن اتش به بخش های ناقوس کلیسا بود که خوشبختانه در پایان اتش سوزی اسیبی به این بخش از کلیسا نرسید.

notre dame church

پیگیری سفارش
لیست مقایسه