پهپاد مسافر بر کمپانی Ehang و اولین تست پرواز و بررسی آینده حمل و نقل هوایی خودران

پهپاد مسافربری EHang 216

پهپاد مسافر بر کمپانی Ehang و اولین تست پرواز و بررسی آینده حمل و نقل هوایی خودران

برنامه و هدف شرکت EHang

کمپانی Ehang که در سال گذشته با اعلام برنامه و اهداف شرکت به صورت رسمی به جمع کمپانی های عمومی پیوست، توانست اولین پرواز پهپاد خودران مسافربری خود را با موفقیت در آمریکا انجام دهد، با وجود محدودیت ها و مشکلاتی که بیماری کووید ۱۹ بوجود آورد، اما این شرکت اصرار به انجام پرواز آزمایشی مولتی روتور مسافربری خود در زمان تایین شده داشت.

شرکت EHang پس از وارد شدن به لیست کمپانی های عمومی (Public) توانست سرمایه گذاران بسیاری را جذب خود کند، این سرمایه ها باعث شد تا روند پیشرفت پروژه های شرکت EHang سرعت بگیرد به طوری که این کمپانی توانسته است اخیرا تاییدیه دولتی چین برای تست پرواز پهپاد باربری سنگین خود را دریافت کند.

وضعیت مالی و پیش خرید پهپاد مسافربری EHang216

شب گذشته این کمپانی با اشتراک گذاشتن سود سالانه خود به مبلغ ۲.۷ میلیون دلار توانست در تیتر خبری بسیاری از خبرگذاری های چین قرار گیرد، این کمپانی همچنین علاوه بر اعلام و در دسترس گذاشتن گذارش های مالی خود از پیش خرید پهپاد مسافربری خود در کلاس (AAV (Autonomous Aerial Vehicle به نام Ehang 216 خبر داد.

این کمپانی در حال حاظر دارای ۳ دستگاه از این ربات عمود پرواز است که با توجه به وضعیت مالی و اعلام خود شرکت این تعداد تا آخر سال ۲۰۲۰ به ۹ دستگاه ارتقاع پیدا می کند، هرچند ۹ عدد پهپاد مسافربری نشان می دهد این وسیله هنوز برای استفاده تجاری و همه گیر شدن آماده نیست ولی کمپانی EHang با پیش فروش این پهپاد مسافربری نشان داد که از مرحله تست و آزمایش گذشته است. دور از ذهن نیست که در سال های آینده بتوانیم این پهپاد های مسافربری را در جای جای جهان در حال پرواز ببینیم.

موارد استفاده پهپاد های AAV

کمپانی Ehang توانسته به سرعت رشد خود را در جهت ارتقاء صنعت هوانوردی به کار گیرد، در ماه گذشته این کمپانی با انجام تست پرواز Ehang 216 در کارولینای شمالی توانست قدرت خود را به رخ رقبای خود بکشد، در ماه February کمپانی Ehang توانسته گواهی تست پرواز در اروپا را از سازمان Civil Aviation Authority of Norway بدست آورد، همچنین پس از همه گیری ویروس کووید ۱۹ کمپانی EHang اعلام کرد که تمرکز بیشتری برای ساخت پهپاد های خودران برای عملیات های امداد و نجات قرار خواهد داد، این کمپانی با نشان دادن قابلیت های EHan 216 و Falcon B که نمونه غیر مسافربری پهپاد این کمپانی است توانست سرمایه گذاران بیشتری را جذب کمپانی خود کند.Falcon B در شهر ووهان چین نیز مورد استفاده قرار گرفت.

پهپاد مسافربری EHang 216 در حال شارژ
پهپاد EHang 216

نظر شما چیست ؟ آیا اینده صنعت مسافربری در دستان پهپاد های خودران خواهد افتاد یا ما همچنان به استفاده از خودرو های سوخت فسیلی ادامه خواهیم داد؟در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

پیگیری سفارش
لیست مقایسه