نحوه ثبت تصاویر Light Painting با پهپاد

نحوه ثبت تصاویر Light Painting با پهپاد

نقاشی نور یا همان ” Light painting ” یک هنر واقعا جذاب برای عکاسی هست، با آوات درون باشید تا روش های مختلف نقاشی نور را به شما معرفی کنیم.


به چه چیزهایی احتیاج داریم؟

۱- البته که برای شروع هر کاری نیاز به ابزار مخصوص دارید، برای نقاشی نور نیز شما احتیاج به یک کوادکوپتر که دارای چراغ یا ملخ های LED دار باشد دارید، هرچه تنوع رنگ نور و قدرت آن بیشتر باشد خروجی بهتری خواهید داشت.

۲- دوم یک دوربین خوب که بتوانید سرعت شاتر آن را تنظیم کنید تا بتوانید تصاویری به اصطلاح Long Exposure بگیرید، در اینجا ما دوربین Sony A7s ii و حالت مود Bulb را انتخاب کردیم.

۳- ریموت کنترل برای ثبت تصاویر، اگر بخواهید دستی تصاویر را ثبت کنید کیفت خروجی خیلی جالب نخواهد بود چرا که لرزش دست در کیفیت عکاسی بسیار تاثیر گذار خواهد بود، دوربین هایی همچون Panasonic GH4 یا Sony A7s ii دارای ریموت برای کنترل دوربین از راه دور هستند و قرار دادن دوربین بر روی یک سه پایه به ارتقاء کیفیت عکس بسیار کمک می کند.


مود Bulb در دوربین ما به چه معناست؟

مود Bulb به دوربین ما این امکان را می دهد که بتوانیم یک تصویر با Exposure طولانی ثبت کنیم، در دوربین ما این مود در بخش Manual Mode قرار دارد، اکثر دوربین های DSLR دارای این قابلیت هستند با یک جستجوی ساده میتوانید آن را پیدا کنید.


اولین تلاش

Aperture:۳.۵    Shutter Speed:۵۰s    ISO:۱۰۰    Type:ILCE-7SM2

داخل این عکس با یک پرواز ساده و کوتاه تنظیمات خودمان رو چک کردیم تا مطمعا شویم خروجی ما قابل قبول است. اگر برای اولین بار نقاشی نور انجام می دهید حتی خروجی این عکس نیز شما را شگفت زده خواهد کرد.


حرکت مارپیچ

Aperture:۳.۵    Shutter Speed:۴۷s    ISO:۱۰۰    Type:ILCE-7SM2

برای ثبت این عکس با چرخاندن کواد کوپتر با استفاده از استیک سمت راست و بالا بردن ارتفاع شروع به ثبت تصویر شده است، به همین روش دوباره با حرکت مارپیچ کواد را به سمت زمین هدایت شده است، خروجی تصویر چیز جالبی شده است


لوگو DJI در آسمان

Aperture:۳.۵    Shutter Speed:۳۳۵s    ISO:۱۰۰    Type:ILCE-7SM2

شاید ثبت تصاویر یا شکل مورد نظرتون توی آسمان فقط توی فیلم های تخیلی با تکنولوژی هایی مثل Holo Display امکان پزیر باشه، اما با کمی خلاقیت و ابتکار به راحتی می تونید خروجی های جالبی ثبت کنید.

برای ثبت لوگوی DJI در آسمان شب من از نرم افزار Litchi استفاده کردم روی نقشه به وسیله این اپلیکیشن مسیر پروازی دقیق به شکل DJI طراحی کردم و سپس شروع به پرواز دادن پهپاد کردم، البته برای حذف فاصله اضافی بین حرف ها از فوتوشاپ استفاده کردم این کار اصلا هم تقلب نیست!.


مارپیچ ویژه

Aperture:۵.۶    Shutter Speed:۱۹s    ISO:۵۰۰    Type:ILCE-7SM2

خوب برای ثبت این تصویر کمی ریسک کردیم، به سوپر مارکت رفتیم و از اون ۲ تا فشفشه خریدیم ، با وصل کردن انها به پایه های فانتوم ۴ و پرواز دادنش تونستیم این تصویر زیبا رو ثبت کنیم، البته باید اعتراف کنیم که مهارت خلبانی خوبی بایستی داشته باشیم و با وجود این فشفشه ها هر لحظه امکان اسیب دیدن پرنده وجود داشت، این روش رو امتحان نکنید مگر اینکه یه پهپاد دیگه بک آپ داشته باشید!


تصاویر زیادی رو میشه به وسیله نقاشی نور ثبت کرد از کشیدن شکل کاراکتر مورد علاقتون توی اسمون تا انجام حرکات نمایشی و مارپیچ، با داشتن ملخ های LED دار چند رنگ شاید میتونستم نمایش بهتری از قابلیت های نقاشی رنگ به شما نشان بدهم، ملخ های LED دار فانتوم برای خرید در وبسایت آوات درون موجود هستند.

ملخ LED دار فانتوم سری ۴ یکی از ده ها لوازم جانبی برای سری فانتوم  است, با استفاده از این ملخ های LED دار میتوانید جلوه ویژه ای به پهپاد فانتوم خود ببخشید، علاوه بر زیبایی LED های این ملخ باعث میشود تا در پرواز در هنگام شب کوادروتور خود را در اسمان راحتر شناسایی کنید. لازم به ذکر است نور این ملخ ها هیچ گونه تاثیری بر روی تصاویر ضبط شده توسط دوربین دستگاه ندارد. و ثبت نقاشی نور با اونها واقعا خروجی شاهکاری بهتون تحویل میدهد. برای خرید این ملخ ها میتوانید بر روی اینجا یا عکس زیر کلیک کنید.

برای خرید ملخ LED دار مویک پرو کلیک کنید
پیگیری سفارش
لیست مقایسه