قابلیت بازگشت به خانه (RTH) چیست؟

قابلیت بازگشت به خانه (RTH) چیست؟

قابلیت بازگشت به خانه (RTH) چیست؟

Return to Home که در بعضی از پهپاد ها با نام One Key Return نیز شناخته می شود، یکی دیگر از قابلیت های بسیار مفید و کارآمد در پهپاد ها و کوادکوپتر های کنترلی به حساب می آید. امروزه اکثر پهپاد های سایز متوسط و به خصوص کوادکوپتر هایی که به عنوان پرچم دار تکنولوژی های پروازی بدون سرنشین شناخته می شوند، از قابلیت بازگشت به خانه در کنار سایر امکانات همچون حالت هندلس مود برخوردار هستند تا به این ترتیب ضمن اجرای پرواز ایمن، از لحاظ استراتژی بازاریابی و جلب نظر مشتریان نیز بتوانند عملکرد مطلوبی داشته باشند.

آیا قابلیت بازگشت به خانه واقعا لازم است؟قابلیت بازگشت به خانه (RTH) چیست؟

بر اساس تجربه و با توجه به اظهارات بسیاری از خلبانان، وجود این قابلیت در کوادکوپتر فوق العاده مفید و کاربردی است.
بسیاری از کاربرانی که در مواقع ضروری از این قابلیت استفاده کرده اند، ادعا می کنند RTH واقعا به آن ها کمک کرده است. واقعیت این است که قابلیت بازگشت به خانه به منظور محافظت از پهپاد و کوادکوپتر در برابر حوادث احتمالی طراحی شده است .
به عنوان مثال زمانی که شارژ باتری بیش از حد کاهش پیدا کند و خلبان غافل از این وضعیت به پرواز ادامه دهد، قابلیت RTH به صورت خودکار فعال می شود و پهپاد را قبل از تمام شدن کامل شارژ به نقطه خانه (محل دقیق شروع پرواز) باز می گرداند.
بنابراین اگر ایمنی پهپاد و در نتیجه ایمنی پرواز برای شما مهم است، می توان گفت RTH ابزاری نه ضروری، بلکه فوق العاده مفید و تاثیرگذار است.

Return to Home Mode چیست؟

Return to Home یا به صورت مختصر RTH به زبان ساده قابلیتی است که در بسیاری از سیستم های پروازی بدون سرنشین وجود دارد و با فعال شدن کنترل پهپاد را به دست می گیرد تا آن را به نقطه شروع پرواز یا همان نقطه خانه بازگرداند.
این قابلیت یک ابزار مفید است که به کاربران و به خصوص خلبانان تازه کار کمک می کند تا در صورت مواجهه با شرایط خاص بتوانند خونسردی خود را حفظ کنند و فرودی ایمن را رقم بزنند.

این قابلیت  معمولا به دو روش فعال می شود: در روش اول خلبان با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور و فشردن تنها یک دکمه این قابلیت را فعال می کند، اما در روش دوم کوادکوپتر در مواقع اضطراری که شارژ باتری بیش از حد کاهش پیدا کرده است و یا سیگنال ارتباطی از سوی فرستنده کنترل از راه دور مفقود شده باشد، به صورت خودکار کنترل را به دست می گیرد و دستور فعال شدن RTH را صادر می کند.
لازم به ذکر است که تنظیمات مربوط به فعال شدن خودکار RTH در روش دوم باید از قبل اعمال شده باشد. بنابراین توصیه می کنیم قبل از شروع پرواز یک بار دفترچه راهنما و بخش مربوط به Return to Home Mode را مطالعه نمایید.

قابلیت بازگشت به خانه (RTH) چیست؟

نظرات (1)

علیپور

ممنون از شما . واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

پیگیری سفارش
لیست مقایسه